Всесвіт

У космосі знайдені дивні радіокола діаметром в мільйони світлових років

Астрономи можуть бути на крок ближче до розгадки космічної таємниці, відомої як дивні радіокруги (ORC).

Нові зображення, отримані завдяки радіотелескопу MeerKAT, є найбільш чіткими і докладними з коли-небудь зроблених, допомагаючи звузити список підозрюваних в тому, що створює загадкові аномалії.

Як і багато астрономічних аномалій, назва говорить вам майже все, що вам потрібно знати про «дивні радіокруги». Це круглі плями радіовипромінювання, які не можна пояснити відомими об’єктами або явищами. Про них стало відомо зовсім недавно: перше таке коло було виявлено тільки у вересні 2019 року, і на даний момент відомо лише про п’ять радіокругах.

Ці примарні кільця важко вивчати через їх слабкість, рідкість і той факт, що вони не виявляються в оптичному, інфрачервоному або рентгенівському діапазонах. Раніше астрономи навіть не могли бути впевнені, чи були вони величезними і далекими, або ж вони були меншими і знаходилися в межах нашої власної галактики.

Більш пізні спостереження допомогли визначити їх розмір і відстань, виявивши, що ORC мають ширину близько мільйона світлових років, що робить їх приблизно в 16 разів більшими, ніж Чумацький Шлях. Цікаво, що вони, здається, зосереджені навколо галактик з активними надмасивними чорними дірами в ядрі, які можуть дати ключ до розгадки їх походження.

Нове зображення непарного радіокругу (ORC) J. English(U. Manitoba) / EMU / MeerKAT / DES (CTIO) Радіозображення, отримані радіотелескопом MeerKAT, виділені зеленим кольором, а фон заповнений оптичними і ближнім інфрачервоними даними

У новому дослідженні астрономи уважно вивчили найперший виявлений ORC, використовуючи радіотелескоп MeerKAT в Південній Африці, щоб отримати набагато більш детальні зображення. Кінцеві результати виявили складну структуру, що містить кілька внутрішніх кіл, і дозволили команді створити карти поляризації випромінювання і спектрального індексу.

З усіма цими новими даними дослідники змогли запропонувати три основні гіпотези про те, що могло створювати дивні радіокруги. Вони можуть бути залишками величезних вибухів галактики в їх центрі, можливо, викликаних злиттям двох надмасивних чорних дір. Вони також можуть бути круглими струменями енергійних частинок, викинутими з центру галактики. Нарешті, це можуть бути ударні хвилі від утворення зірок в галактиці.

Як і у випадку з будь-якою загадкою, збір більшої кількості даних є ключем до розгадки цієї космічної таємниці. Радіотелескопи, такі як MeerKAT і ASKAP, продовжать спостерігати за виявленими ORC і шукати нові. Новий етап дослідження розпочнеться, коли приблизно в 2027 році буде запущений повний радіотелескоп Square kilometer Array (SKA).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button