Наука

Вчені відкрили невідому науці фазу рідини

Американським вченим вдалося відкрити нову фазу рідини. Йдеться про особливий тип скла, повідомляє Science Alert.

Image by InspiredImages from Pixabay

Дослідники з Пенсильванського університету випадково відкрили нову фазу рідини під час роботи над створенням надтонкого скла високої щільності. Воно являє собою особливий тип матеріалу, що утворюється після затвердіння рідини.

Скло тільки здається твердим матеріалом – фізики знають, що його внутрішня структура не особливо відрізняється від рідини. Якщо виготовити супертонке скло, то аналіз його внутрішньої структури покаже, що у нього ще більше подібностей з рідкою речовиною. Цей фактор заважає створювати міцні матеріали на основі надтонкого скла, але ж саме такі матеріали сьогодні потребує промисловість.

В ході експериментів вчені застосували новий метод – осадження з парової фази. Під час нього газ перетворюється в рідину. Так вчені сподівалися вирішити проблему нестабільності та деградації матеріалу, яка часто виникає в ультратонкого скла.

Нова фаза структурно відрізняється від звичайної фази рідини, що утворюється при створенні ультратонкого скла. Автори дослідження заявили, ці фази можна порівняти з графеном і алмазом – вони є твердими тілами з вуглецю, але при цьому існують в кардинально різних формах.

На думку вчених, нова фаза рідини стане в нагоді у створенні нового типу ультратонкого скла, яке буде відрізнятися підвищеною стабільністю і щільністю.

Сьогодні надтонкі скла високої щільності, як правило, застосовуються в OLED-дисплеях і оптичних волокнах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button