Наука

Вчені створюють новий клас антибіотиків, здатний вбивати супербактерії

Останнім часом фармацевти все більше стурбовані появою, так званих, супербактерій — мікроорганізмів, стійких до дії більшості відомих антибіотиків. І для їх знищення потрібно створити «суперантибіотики». Саме цим і зайнялася група датських бактеріологів.

Як повідомляє видання Nature, очолює дослідження доктор Ганс Християн Грем з компанії Genentech. Розробка ведеться в рамках проекту G0775.

За однією з класифікацій, бактерії діляться на 2 типи: грампозитивні та грамнегативні. Перші у своїй будові мають зовнішню мембрану, яка перешкоджає проникненню чужорідних агентів всередину. Саме це дає їм стійкість, однак на поверхні цієї мембрани розташований пептидоглікан, який є мішенню для антибіотиків. Бактерії з другої категорії теж мають пептидоглікан, але він «захований» між двома мембранами, що вкрай ускладнює боротьбу з такими мікроорганізмами.

Вже сьогодні існують деякі «суперантибіотики», в основі яких лежить речовина класу ариломіцинів, які блокують ферменти, важливі для життєдіяльності бактерій, проникаючи через клітинні стінки. Нова молекула G0775 набагато ефективніше існуючих. Вона має набагато більш кращу проникністю. G0775 вже протестували на стійкому до 13 антибіотиків штамі Klebsiella Pneumoniae. І G0775 показала високу ефективність. Але, незважаючи на позитивні результати, до створення нових ліків ще далеко. Як відзначають дослідники:

«Ще рано стверджувати, що відкриття нового типу з’єднання, здатного блокувати сигнальні процеси, переверне медицину найближчим часом. Подібні антибіотики з’являються дуже рідко. Зараз ми продовжимо модифікувати G0775 для знищення інших штамів бактерій, на які вже не діють звичайні антибіотики.»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button