Наука

ВООЗ висловилася проти «імунних паспортів»

Організація вважає, що в поточних умовах зняття карантину з осіб, у яких виявлені антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2, надто ризиковано.

Tom Wolf, CC BY 2.0

В якості головного аргументу проти введення «імунних паспортів» ВООЗ вказує на відсутність точних наукових підтверджень того факту, що наявність антитіл в організмі робить його імунним до коронавірусу.

«Більшість досліджень показують, що люди, які одужали від інфекції мають у своєму організмі антитіла. Однак у деяких дуже низький рівень цих антитіл в крові, і це наводить на думку, що клітинний імунітет також може бути критично важливий», — йдеться в прес-релізі на сайті організації.

Крім того, ВООЗ сумнівається в точності існуючих тестів на антитіла, і стверджує, що вони мають потребу в подальшій перевірці, оскільки негативні наслідки можуть мати обидва варіанти лабораторної помилки — і негативні результати тесту у тих, хто перехворів, і позитивний у тих, хто не був заражений.

Видача «імунних паспортів» у таких умовах, на думку ВООЗ, може призвести до нової хвилі поширення хвороби, оскільки люди, які отримали позитивний результат тесту на антитіла будуть впевнені у тому, що вони не схильні до повторного зараження, і не стануть дотримуватися рекомендацій щодо поведінки в публічних місцях.

При цьому організація не проти самих тестів на антитіла і навіть вважає їх проведення необхідним, оскільки так можна з’ясувати дійсний рівень поширення інфекції, і точніше зрозуміти пов’язані з нею ризики.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button