Головна / Фото / Вчені відновили зовнішність матері Тутанхамона

Вчені відновили зовнішність матері Тутанхамона

Група вчених з Брістольського університету відтворила образ жінки, відомої як «Молодша леді». Її мумія була виявлена в 1898 році в гробниці KV35 в Долині царів. Деякі фахівці вважають, що вона належить матері фараона Тутанхамона, яку ряд дослідників ототожнюють із царицею Нефертіті.

Використовуючи сучасні технології, вчені зі згоди Міністерства старожитностей Єгипту і Єгипетського музею отримали тривимірну цифрову копію сильно пошкодженої мумії, після чого приступили до відновлення вигляду жінки.

Ученые восстановили облик матери Тутанхамона

За словами фахівців, робота по відновленню зайняла у них близько 500 годин. Над виготовленням прикрас працювали дизайнери з Dior.

Багато фахівців неоднозначно зустріли працю британських дослідників. По-перше, дослідження не було опубліковано в науковому журналі. Інформація про це буде представлена на американському каналі Travel Channel в рамках програми «Expedition Unknown». Колір шкіри цариці і форми обличчя також викликав у багатьох деякі питання.

Ученые восстановили облик матери Тутанхамона

У 2010 році були оприлюднені результати ДНК-дослідження мумії «Молодшої леді». Аналіз показав, що вона є біологічною матір’ю Тутанхамона і сестрою його батька — фараона Ехнатона. Деякі вчені заперечують результати цього дослідження.