Здоров'я

Вчені: Використання пластикового посуду може викликати рак

Згідно з дослідженнями вчених з Університету Тафтса (Бостон, США) речовини, які містяться в харчовому пластику, можуть провокувати утворення ракових пухлин у молочних залозах. Передумови для злоякісних утворень можуть проявлятися ще на рівні зародка.

Результати дослідження були опубліковані на індійському порталі Zee News. Команда американських дослідників з Університету Тафтса вивчила вплив елемента, який міститься в пластикових виробах, на організм людини, а саме на молочні залози та ендокринну систему. Проблемна речовина, з якою вчені проводили експеримент, називається бісфенол А (BPA). Співробітники університету провели випробування на 14-денних зародках мишей. Піддослідним вводили штучні порівнянно з середньостатистичними дозами для людини елементи бісфенолу А, що в результаті призвело до збільшення молочних залоз і підвищення небезпеки утворення ракових клітин.

Бісфенол А використовується протягом кількох десятиліть як затверджувач у виготовленні пластмаси і продуктів на основі пластмас. З пластика з вмістом даної речовини випускається цілий ряд продуктів, таких як пляшки для води, одноразовий посуд для їжі, медичні інструменти, зубні пломби і герметики, а також побутова техніка. Відомо, що бісфенол А здатний проникати в організм з їжею з використаного посуду.

Багато міжнародних організацій, такі як FDA і EFSA визнали дану речовину небезпечною для здоров’я, в той час як Всесвітня організація охорони здоров’я визнала бісфенол А безпечним. У ряді штатів США бісфенол А заборонений для використання у виробництві харчової посуду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button