Здоров'я

Чому постійно червоніють очі

Судини, що тріснули в оці псують зовнішній вигляд, змушуючи вас виглядати так, наче ніч була дуже бурхливою. Але чи тільки на естетичність впливає болюча червона сітка? Можливо, червоні очі – це тривожний сигнал, який не можна ігнорувати, щоб не створювати загрози власного зору? Чому червоніють очі, наскільки це небезпечно і як з цим боротися – розбираємося разом.

Через що лопаються судини в очах?

Явні причини почервоніння очей можна ідентифікувати самостійно. Наприклад, очі можуть червоніти від недосипу, погодних умов, морозу, сонця або вітру, фізичних навантажень, механічного пошкодження, сторонніх включень в повітрі – диму, пилу. Але іноді судинна сітка виникає на білках без причин. Насправді ці причини є, просто для звичайної людини вони неочевидні.

 • Судини часто лопаються від стрибків тиску – артеріального або внутрішньочерепного. Це дуже тривожний симптом, адже він може бути попередником тромбозу, варикозу, інсульту. Якщо ви помічаєте червоні судини на білках очей, які з’являються ні з того ні з сього, рекомендується обстежуватися у лікаря – при підвищеному тиску він призначить курс для його стабілізації.
 • Очі червоніють від перенапруги. У сучасному світі це найчастіше відбувається в результаті тривалої роботи перед монітором. Факторів втоми для зору безліч: шкідливе випромінювання, неправильна організація робочого місця і погане освітлення. Крім того, зосередившись на якому-небудь завданні, людина забуває моргати і час від часу фокусувати погляд на далеких об’єктах. Через це очі пересихають і втомлюються.
 • Червоні очі бувають симптомом різних захворювань – таких, як цукровий діабет, патології крові, гіпертонія, алергія.
 • Розрив капілярів іноді спостерігається через зниження загального імунітету. Зокрема – коли в організмі не вистачає вітамінів А, D, В.

Хвороби зору, при яких червоніють очі

Якщо очі постійно червоніють без причини – це в будь-якому випадку привід відвідати лікаря. У деяких випадках знадобиться офтальмолог.

Кон’юнктивіт. Кон’юнктивіт – це запалення слизової оболонки ока, яке може бути викликане різними причинами – вірусами, хвороботворними бактеріями, алергенами, грибками. Також кон’юнктивіт може бути результатом травми через опіку, попадання в око чужорідного тіла чи хімічної речовини. Саме по собі захворювання досить легко лікується, але не варто недооцінювати його небезпеку – наслідки можуть бути дуже серйозними.

Кератит – запалення рогівки. Іноді може супроводжуватися непереносимістю світла, сльозливістю, болем в очах.

Блефарит – запалення повік, яке може бути викликане різними причинами – алергією, простудними захворюваннями, забрудненням, шкірними хворобами, чутливістю до косметики.

Глаукома – найнебезпечніше захворювання, при якому спостерігаються скачки внутрішньоочного тиску. Часто напади глаукоми супроводжуються болючими відчуттями. Глаукома може призвести до повної сліпоти, тому при постійному почервонінні очей завжди краще перестрахуватися, відвідавши офтальмолога.

Дуже поширеним на сьогодні захворюванням вважається синдром сухого ока. Він характеризується недостатнім виробленням слізної рідини і, внаслідок цього, – пересиханням слизової оболонки ока. Синдром сухого ока може розвинутися на тлі різних очних та інших патологій (порушень ендокринної, обмінної, лімфатичної системи), а також через високе навантаження на очі в результаті роботи за комп’ютером.

Профілактика розриву судин в очах

 • Ні в якому разі не чіпати очі немитими руками.
 • Не користуватися чужими рушниками, лінзами і окулярами, косметичними засобами для очей.
 • Використовувати окуляри для комп’ютера, що затримують шкідливе випромінювання.
 • Використовувати сльозозамінники, особливо при тривалому перебуванні в приміщеннях з опалювальними приладами та кондиціонерами, роботі за комп’ютером.
 • Під час роботи перериватися на відпочинок, виконувати спеціальні вправи для очей.
 • Приймати вітамінні комплекси.
 • Дотримуватися гігієни контактних лінз.

В інтернеті можна знайти безліч рецептів зняття почервонінь в домашніх умовах. Але при цьому варто пам’ятати, що користуватися цими способами можна тільки з дозволу лікаря, щоб не спровокувати погіршення ситуації. Відвідати офтальмолога потрібно обов’язково, якщо почервоніння стало хронічним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button