Головна / Ґаджети / Вчені вивчили вплив смартфонів на роботу мозку

Вчені вивчили вплив смартфонів на роботу мозку

Вчені вивчили вплив смартфонів на роботу мозку. За їх словами, використання телефону під час відпочинку на роботі призводить до ще більшої втоми.

Співробітники Ратгерського університету з Нью-Джерсі провели дослідження за участю 414 студентів, запропонувавши їм пройти тестування. Добровольці повинні були скласти анаграму з 20 наборів букв, 10 і 10 після відпочинку. Одна з груп вирішувала завдання без відпочинку. Всіх учасників розділили на потоки випадковим чином: перші писали тести на папері, другі за комп’ютером, а треті за допомогою своїх смартфонів. Під час перерви студенти обирали 3 товари для покупки в магазині, маючи при собі певну кількість грошей, а вчені просили обґрунтовувати свій вибір для відволікання уваги.

За результатами тесту, учасники, які брали телефон під час відпочинку, витратили на 19% більше часу для виконання завдань, а також впоралися з ним на 22% гірше тих, хто писав на папері або комп’ютері. Виходить, що смартфон вплинув на роботу мозку, не дозволивши йому відпочити, а навпаки, завантаживши роботою.

«Люди все частіше використовують телефон під час вирішення будь-яких завдань. Варто розуміти, скільки витрачається зусиль і часу, відволікаючись на нього, що призводить до утруднення фокусування на ділі. Часто з’являється бажання перевірки повідомлень і сповіщень, оновлення стрічки в соціальних мережах. Такі дії менш характери для комп’ютерів», — розповіла співавтор дослідження Террі Курцберг порталу EurekAlert.