Земля

Вчені вивели новий сорт рису за допомогою іонно-променевої технології

Дослідницька група під керівництвом професора У. Юецзіна з Інституту фізичних наук Хефей (HFIPS) вивела новий сорт рису за допомогою іонно-променевої селекції. Про результати повідомляє Китайська академія наук.

Сорт рису, який вчені назвали «Чжункецзін № 5», в якому «Чжунке» означає Китайську академію наук китайською мовою, був спеціально створений для районів виробництва клейкого рису в провінції Аньхой. Новий сорт відрізняється скоростиглістю, високою стійкістю до умов навколишнього середовища і ефективністю використання азотних добрив. «Чжункецзін № 5» пройшов регіональний оцінний тест в провінції Аньхой. Розведення нового сорту отримало підтримку з боку місцевого уряду.

«Ми приділяємо особливу увагу іонно-променевій біоінженерії протягом десятиліть. Це допоможе полегшити брак хороших сортів клейкого рису », – сказав доктор наук Ліу Бінмей, селекціонер нового сорту рису.

Команда застосувала іонно-променевий мутагенез в селекції сільськогосподарських культур, щоб сприяти розвитку молекулярної селекції. Ця технологія показала очевидні переваги в створенні ресурсів зародкової плазми. Рослини, створені за допомогою мутагенезу, іноді називають мутагенними рослинами. З 1930 року створено понад 3200 мутагенних сортів рослин,

У Китаї до 2020 року за допомогою іонних променів було виведено понад 100 нових сортів, таких як рис, пшениця і кукурудза, що зробило важливий внесок в розвиток сільськогосподарських наук і технологій.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button