Наука

Вчені виявили зв’язок між проживанням поруч з океаном і здоров’ям людей

Китайські вчені провели дослідження і виявили зв’язок між місцем проживання людини біля водойм і її здоров’ям. Виявилося, що близькість океану позитивно позначається на людях і робить їх організм менш сприйнятливим до хвороб.

У ході дослідження вчені опитали понад 1 тисячі жителів Гонконгу. Вони є чудовою групою для вивчення, оскільки багато з них живуть поблизу океану, а інші знаходяться в глибині суші. Опитування проводилось серед відвідувачів профілактичних ракових центрів, тому середній вік респондентів перевищував 50 років.

Виявилося, що між проживанням поруч з морем і здоров’ям існує досить помітний взаємозв’язок. Вчені уточнюють: важливий не сам факт місця проживання, а можливість постійно відчувати присутність океану поруч зі своїм житлом. Найкраще це проявляється в тому випадку, якщо з вікна квартири на нього відкривається прямий вид, але підійде і той варіант, коли до узбережжя можна дійти за 10-15 хвилин.

Подібна обстановка, відзначають вчені, позитивно позначається на психологічному самопочутті людей. Позитивний вплив природи на здоров’я людини і її відчуття науці відомо вже давно, а океани і моря не є винятком. Їх вигляд і шум дозволяють людині розслабитися і відпочити, звільнити свої думки і подумати про життя. Це дуже сильно допомагає мешканцям мегаполісів, змушеним жити в постійному поспіху і стресі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button