Наука

Вчені: Південні кити навчилися спілкуватися один з одним «пошепки»

Вчені з Aarhus University (Данія) в результаті проведеного дослідження виявили, що південні кити уникають нападу косаток за допомогою спеціально виробленої стратегії. Вони ховаються в каламутній прибережній воді, а для виявлення один одного навчилися видавати дуже тихі звуки, майже як пошепки.

Вчені, що спостерігають за поведінкою та міграцією південних китів, звернули увагу на деяку дивина у ссавців. Молодняк та самки багато годин можуть перебувати в прибережних водах, в яких з-за каламутності їх складно помітити хижакам, зокрема, косаткам. Однак при цьому і самі південні кити не можуть бачити один одного на відстані, але, а все-таки, дитинчата завжди знаходять матір. Вивчаючи цей феномен, данські вчені з дотриманням особливої обережності через лякливості тварин встановлювали на їх тілах датчики, що фіксують шуми. Пристрої трималися на китах не довго, проте фахівці все ж отримали понад 60 годин записів, згодом піддавши їх детальному аналізу.

Виявилося, що під час занурення самка південного кита видає дуже тихий звук, на який реагує дитинча і підпливає до неї. Вчені констатують: це схоже на шепіт, а через гуркіт прибою поклик нечутний органами слуху на невеликій відстані, але кити навчилися спілкуватися саме таким чином, не привертаючи уваги хижаків.

Кнопка «Наверх»
Закрыть