Земля

Вчені вперше показали представників набатейської цивілізації

Опубліковано портрет Хінат, набатейської жінки, яка жила 2 000 років тому на території сучасної Саудівської Аравії.

Дослідники зі Саудівської Аравії показали, як виглядала представниця набатейської цивілізації. Її останки знайшли серед 80 інших скелетів у 2000-річній гробниці в Гегре. Цей Об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО знаходиться в стародавньому місті Аль-Ула.

Археологи виявили жіночий скелет в 2015 році і назвали її Хінат — на фасаді гробниці було висічено це ім’я. Подальший аналіз скелета показав, що вона померла у віці 40-50 років, а її зріст становив близько 1,6 м. Аналіз поховання показав, що за життя у жінки був «середній соціальний статус».

Для реконструкції обличчя міжнародна команда експертів використовувала об’єднані знання з криміналістики та палеопатології, а також КТ-сканування та 3D-принтер для створення силіконової фігури жінки з темним волоссям.

Вчені вперше провели реконструкцію обличчя жінки з набатейської цивілізації. Цей древній арабський народ набув популярності приблизно в VI столітті до нашої ери. Представники набатейської цивілізації жили вздовж “дороги пахощів”, яка пов’язувала Південну Аравію з Середземним морем. Там вони практикували знамениті навички міжнародної торгівлі. Однак про них відомо мало; набатейці залишили за собою мало літературних записів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button