Земля

У Камбоджі виявлена статуя напівлюдини – “творця світу”

У Камбоджі археологи при проведенні розкопок біля “воріт мертвих” храму Байон в провінції Сіємреап виявили фрагменти двох гігантських статуй, що зображали творців світу.

Як повідомляє The Khmer Тімеѕ, великі фрагменти статуй були виявлені на дні каналу, що протікає біля “воріт мертвих” в Ангкор-Тхом. Вони знаходилися біля східної стіни храму Байон.

Статуї виготовлені з пісковику. Збереглося чотири фрагменти однієї з них. Друга скульптура представлена одним фрагментом – це голова, ймовірно, божества, обличчя якого, на жаль, виявилося сколото. Добре збереглася тільки задня частина голови.

На думку археолога Чхук Сомалі, ці фрагменти в давнину були складовими частинами однієї великої скульптурної композиції, що зображує міфологічну індуїстську історію про створення світу.

Мова йде про так зване збивання Молочного океану або Самудра-мантхан. Це одна з ключових міфологічних подій, описана в “Махабхараті”. У цьому міфі напівлюдина-напівзмій Васукі, що жив на шиї Шиви, використовувався в якості “збовтуваного” канату.

Боги і демони обернули його навколо гори Мандара. Вона стояла на панцирі черепахи, в образі якої постав Вішна. Боги схопили за один кінець каната, а демони – за інший. Вони по черзі тягли його на себе, збиваючи Молочний океан, в результаті чого почали виникати різні чудеса. Наприклад, так було створено нектар безсмертя, німфи апсарі, білий міфічний кінь, корова достатку і навіть місяць.

Знайдені скульптури будуть зареєстровані як археологічні пам’ятки, після чого їх передадуть на зберігання в місцевий музей.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments