Земля

Вчені підтвердили, що людина зіграла свою роль у вимиранні шерстистих мамонтів

Незважаючи на те, що останнім часом з’являється все більше досліджень, які говорять про те, що мегафауна могла вимерти через глобальну зміну температур, роль людини в цьому процесі досі залишається під питанням. Згідно з недавньою роботою експертів з Австралії, доісторичні люди все-таки сильно вплинули на життя шерстистих мамонтів.

Wikimedia

Нове моделювання передбачає, що поєднання полювання та різкої зміни клімату вбило могутніх звірів 4 000 років тому. Згідно з результатами дослідження мамонти не вимерли б тільки через погодні умови, люди сильно вплинули на цей процес. «За відсутності людей ми могли б очікувати, що шерстисті мамонти жили б далі в деяких районах», – сказав доктор Деміен Фордхем з Університету Аделаїди.

У даній роботі вчені змоделювали історію популяції шерстистих мамонтів з 22 000 років тому до моменту їх вимирання. Вчені врахували чинники впливу глобального потепління, а також міграцію людей через Євразію. Як виявилося, стародавні мисливці «прискорили скорочення популяції, яке почалося ще при потеплінні». Моделі також припускали, що в деяких областях Євразії мамонти жили довше, ніж вважалося раніше.

Шерстистий мамонт з’явився 400 000 років тому в Східній Азії. Його зріст становив 3,3 метра, а вага могла доходити до шести тонн. Мамонти жили в Північній Америці і Сибіру, але почали зникати близько 10 000 років тому. Ізольовані популяції збереглися на арктичних островах до 4 000 років тому.

Ключовий фактор вимирання мамонта залишається гарячою темою для спору серед учених. «Ви знайдете людей, які непохитно стверджують, що в цьому винен тільки клімат або тільки люди», – зазначають автори нової роботи. Однак, швидше за все, винна комбінація цих двох чинників.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button