Наука

Сон з партнером благотворно позначається на фазі з швидкими рухами очей

Психологи показали, що у тих, що сплять у спільному ліжку пар фази швидкого сну більш впорядковані і тривають довше, ніж у тих, хто спить сам по собі.

© drobotdean, freepik

Здоровий нічний сон вимагає декількох циклів різних фаз, що змінюють одна одну. Найтриваліша – фаза повільного сну, під час якої тіло розслабляється, а мозкова активність мінімальна. У фазі швидкого сну ця активність майже не відрізняється від неспання, а очні яблука швидко рухаються під повіками. Саме в цей час приходить більшість сновидінь, відбувається консолідація пам’яті і формування довгострокових спогадів.

Деякі дані показують, що у пар, що сплять разом в спільному ліжку, сон зі швидкими рухами очей (ШРО) триває довше, з більш упорядкованою циклічністю, ніж у сплячих поодинці. Це підтвердила нова робота норвезьких психологів Хенніга (Henning) і Аніко Дрюс (Annika Drews), представлена в журналі Frontiers in Psychiatry.

Автори використовували масив довготривалого дослідження Sleep Heart Health Study, відібравши дані близько 5800 учасників від 40 років і старше – які знаходилися в стосунках, так і самотніх на момент дослідження. Статистична обробка дозволила збалансувати ці групи, залишивши тільки по 69 добровольців, схожих у всьому, крім «статусу відносин». Зіставивши їх, вчені виявили, що у тих, що сплять разом ШРО-сон приходить більш впорядкованими циклами й загалом триває довше, ніж у сплячих окремо.

Хенниг і Аніка Дрюс пропонують цьому кілька пояснень. Наприклад, температура тіла партнера може помітно впливати на обстановку сну і ритмізувати його перебіг. Крім того, можливо, присутність партнера створює відчуття безпеки, що теж благотворно впливає на сон.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button