Наука

На що здатні нещодавно відкриті бактерії

Нещодавно відкритий вид бактерії, Chryseobacterium nematophagum, перетравлює своїх господарів — хробаків-паразитів — зсередини. У перспективі бактерії можуть використовуватися для боротьби з інфекціями круглого хробака у тварин, рослин і, можливо, — людей.

Нематоди найчастіше становлять небезпеку для тварин і людей. Але на певних стадіях розвитку багато черв’яків поглинають бактерії, які згодом призводять до їх загибелі. Вид мікроорганізмів, що отримав назву «Червона смерть» ефективно вбиває безліч видів нематодних паразитів.

Бактерії були виявлені в хробаках з гнилого яблука в Парижі і гнилої фіги в Бангалорі. Під час експерименту через сім годин після прийому бактерій всі черв’яки загинули, через добу від них залишилися тільки екзоскелети, відомі як кутикули. Спочатку черв’яки поглинали бактерії, потім мікроорганізми буквально «з’їли» хробаків зсередини.

Новий вид бактерій володіє специфічними генами, що кодують ферменти, які розщеплюють хітин і колаген. При цьому мікропрокаріоти нешкідливі, наприклад, для худоби, що проходить лікування від нематодозів. І «працюють» навіть там, де традиційні засоби безсилі через виробленої стійкості черв’яків до антигельмінтіків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button