Наука

Вчені виростили дивний мікроорганізм, який перетворює нафту в метан

Дослідники з Німеччини та Китаю виростили унікальні мікроорганізми, які розкладають нафту на метан і вуглекислий газ. Дослідження публікує журнал Nature.

Мікроорганізми можуть перетворювати нафту в природний газ, тобто в метан. До недавнього часу вважалося, що це перетворення можливо тільки в результаті співпраці різних організмів. У 2019 році Рафаель Ласо-Перес і Гюнтер Вегенер з Інституту морської мікробіології Макса Планка припустили, що особливий вид мікроорганізмів може робити це сам. Тепер, у співпраці з командою з Китаю, дослідникам вдалося виростити цей мікроорганізм в лабораторії. Вони назвали його Methanoliparia.

Тепер вони змогли детально вивчити процеси, які лежать в основі їх життєдіяльності. Вони виявили, що генетичний склад наділяє Methanoliparia унікальними здібностями. У його генах закладені схеми ферментів, які можуть активувати та розщеплювати різні вуглеводні. Крім того, він повністю обладнаний для генератора метану.

Мікроорганізми воліли витягувати енергію з довгих ланцюжків граничних вуглеводнів, які не представляють особливої цінності при переробленні нафти. Крім того, вони можуть розкладати ароматичні і циклічні вуглеводні, що недоступно для всіх інших «нафтоїдних» мікроорганізмів.

“Methanoliparia – це свого роду гібридна істота, яка поєднує в собі властивості розріджувача нафти з властивостями метаногену, тобто генератора метану», — підсумовують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button