Екологія

Біологи виявили, що колонії мідій вимирають, рятуючи водоймища

Вчені з Технічного університету Вірджинії виявили, що для водойм велику роль відіграє присутність колоній прісноводних мідій. Мідії фільтрують частинки води від бруду, очищаючи її. Водночас через високий рівень забруднення води вони втрачають здатність виживати, розмножуватися і знаходяться під загрозою вимирання.

Image by donieve from Pixabay

Команда біологів під керівництвом Джесса Джонса за допомогою спеціальної системи камер створила відео з панорамним оглядом 360 градусів. Вони також використали гідрофон, щоб передати всі звуки підводного світу та «взяти інтерв’ю у деяких мідій», як висловився один з учасників експерименту. Місцем зйомки стала річка Клінч, яка входить до басейну річки Міссісіпі. Аудіовізуальний проєкт, присвячений проблемам мідій, отримав назву Benthos 360.

«Ми хотіли розповісти захоплюючу історію прісноводних мідій”, – говорить Халл. – Їх прихований світ знаходиться під загрозою зникнення”»

Прісноводна мідія не викликає великого інтересу через свій скромний зовнішній вигляд. Для розмноження вона випускає личинки на поверхню риб, які переносять їх на собі до тих пір, поки мідії не можуть існувати самостійно. Підростаючи, мідії створюють у водоймах величезні очисні екосистеми, які досі залишалися непоміченими.

“Ми хочемо розповісти важливу історію, яка надихне людей. Ми хочемо, щоб навіть маленькі діти і студенти познайомилися з проєктом Benthos 360 і дізналися про приховану красу і труднощі природного світу. Ми повинні всі разом рятувати навколишнє середовище”, – зазначили біологи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button