Наука

В Аргентині знайшли поховання 900-річної жінки в каное

Майже 900 років тому в Південній Америці померла молода жінка. Її поховали поруч із сучасним кордоном Чилі та Аргентини. Але на відміну від інших людей, похованих поблизу, її поховали в каное.

Pеrez et al., 2022, PLOS ONE, CC-BY 4.0

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі PLOS ONE, жінка в каное була знайдена в Ньюен-Антуг, місці поховання народу мапуче, розташованому в гірському масиві Чапелько в Аргентинській Патагонії, недалеко від кордону з Чилі.

Аналіз кісток, яким близько 880 років, показав, що жінка померла у віці від 17 до 25 років. Її помістили в каное, нанесли червоний пігмент на обличчя і передпліччя, а поруч розклали предмети, які потрібно взяти з собою в загробне життя, включаючи керамічну посудину і майже дюжину раковин прісноводних молюсків.

Pеrez et al., 2022, PLOS ONE, CC-BY 4.0 виготовлення каное з цільного стовбура чилійського кедра, видовбаного за допомогою вогню

Тіло жінки в каное – вкрай незвичайна знахідка з кількох причин. По-перше, це поховання, мабуть, є найдавнішим прикладом поховання на човні в цій частині світу.

Поруч з нею археологи виявили останки ще двох людей, але вони чомусь були просто закопані в землю.

Цікаво, що переважна більшість поховань у човнах включала чоловіків і дуже рідко – жінок. Вчені не знають, чому саме ця молода жінка була обрана для поховання в каное.

Поховання в човнах були присутні в різних культурах протягом всієї історії: від вікінгів до корінних народів Америки.

Дослідники вважають, що каное в цьому конкретному похованні відігравало метафоричну роль і символізувало судно, що допомагає померлим дістатися до загробного життя. Артефакти, знайдені всередині каное, ймовірно, були “платою” для міфічних істот, які могли зустрітися на шляху померлої.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments