Технології

Вчені виростили в пробірці м’ясо, багате вітаміном А

Вчені виростили в лабораторії яловичину, багату бета-каротином - і запевняють, що це лише початок!

Дослідники з Університету Тафтса генетично змінили бичачі клітини для вирощування яловичини прямо в лабораторії. Таке м’ясо багате бета-каротином – поживною для рослин речовиною, яка в організмі людини перетворюється на вітамін А.

Десятки мільйонів людей в усьому світі страждають від дефіциту вітаміну А. Для дітей ця проблема стоїть особливо гостро, оскільки через брак потрібних речовин щорічно втрачають зір до півмільйона людей.

У 1990-х роках вчені-дієтологи за допомогою генної інженерії створили особливий сорт рису, прищепивши йому кілька генів бета-каротину. Ця культура отримала назву «золотий рис», і за останні пару десятиліть одним з каменів спотикання дискусій про безпеку генетично модифікованих продуктів харчування.

На сьогодні лише декілька країн у всьому світі схвалили золотий рис для суспільного споживання, але вчені продовжували експериментувати з методами генетичної обробки фруктів і овочів, щоб збільшити їх поживну цінність. Наприклад, зовсім недавно ми бачили попередні дослідження «золотої картоплі» і «золотих бананів».

Дослідники з Тафтса вирішили з’ясувати, чи можна поліпшити поживні властивості вирощеного в лабораторії м’яса, так само як і властивості золотого рису.

Вчені та стартапи можуть бути дуже близькі до того, щоб доставити вирощене в лабораторії м’ясо на полиці супермаркетів, однак основна увага дослідників в цій області була зосереджена на розширенні виробництва і розробці способів відтворення звичайних продуктів, від стейків з яловичини до смаженої курки.

«У корів немає генів, які б виробляли бета-каротин», – пояснив провідний автор нового дослідження Ендрю Стаут. «Ми модифікували м’язові клітини корів для виробництва цього та інших фітонутрієнтов, що, в свою чергу, дозволяє нам передавати ці поживні властивості безпосередньо на культивований м’ясний продукт способом, який неможливий за допомогою традиційного виробництва м’яса».

Нове дослідження – це просто доказ концепції, яке демонструє, як конкретний різновид харчової інженерії може бути ефективно використаний для вирощування м’яса в лабораторії. У дослідженні наголошується, що ці види добавок до м’яса мають величезну кількість потенційних застосувань. Можливі не тільки харчові добавки: в теорії терапевтичні продукти з додаванням ліків або сполук, які можуть поліпшити абсорбцію ліків, також можуть проводитися з вирощеного в лабораторії м’яса.

Нове дослідження також передбачає, що генна інженерія може знизити канцерогенність м’яса. Стаут каже, що його команда помітила зменшення окислення ліпідів в процесі вирощування деяких клітин «золотої яловичини».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button