Технології

Сонячні панелі допомогли створити новий OLED-дисплей

OLED - ще дорога і досить складна технологія. Але вчені вже знайшли спосіб, як спростити виробництво OLED-дисплеїв і збільшити їх розрішення

Дослідники створили нову архітектуру OLED-дисплеїв. Вони можуть давати розрішення до 10 000 пікселів на дюйм – в 20 разів більше, ніж в екранів сучасних смартфонів.

В основі OLED лежать органічні світловипромінюючі матеріали. Вони затиснуті між високовідбивними і напівпрозорими електродами, що живлять пристрій. Коли електрика проходить через такі матеріали, вони можуть генерувати світло різних довжин хвиль. Кожен піксель в OLED-дисплеї складається з субпікселів, забарвлених в певний колір. Якщо розрішення досить високе, пікселі сприймаються людським оком як один колір.

OLED-технологія дозволяє створювати тонкі, легкі і гнучкі дисплеї з високою яскравістю і насиченістю. На сьогодні є лише дві техніки виготовлення OLED-дисплеїв. Перша передбачає створення пікселів з трьома кольорами субпікселей – червоним, зеленим і синім. Комбінуючи їх інтенсивність, можна отримувати різні відтінки. Але така технологія дозволяє отримувати тільки дуже маленькі екрани. Для створення великих моніторів використовують іншу техніку, через яку на білі світлодіоди накладаються різні світлофільтри, які і дозволяють отримувати необхідний колір пікселів.

Автори нового дослідження, опублікованого в журналі Science, створили нову технологію виробництва OLED-дисплеїв. Для цього вчені запозичили у сонячних панелей відбивну основу – оптичну метаповерхність. За допомогою цього матеріалу вчені змогли управляти властивостями відбитого світла і змінювати кольори пікселів.

Дослідники змогли створити за новою технологією робочі пікселі і показали, що вони дають чистіший і яскравіший колір. До того ж нова технологія дозволяє збільшити щільність пікселів в OLED-дисплеях до 10 000 штук на дюйм. Тепер вчені хочуть створити перший дисплей з новими пікселями.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button