Технології

NASA побудує аеродинамічну трубу для літаючих автомобілів і катерів

Організація має 16 різних труб, і жодна з них не підходить для випробувань літаючих автомобілів та повернених космічних кораблів.

Зараз компанія оперує 16 стендами цього типу, з яких наймолодший був побудований в 1980-му, а два найстаріших працюють ще з 1930-х.

З їх допомогою були вирішені багато складних завдань, включаючи створення парашутів для кораблів місії «Зоряний пил» (Stardust) з вивчення будови комет.

Нова Авіація

Однак жодна з них не підходить для випробувань літальних апаратів нових типів, Ера яких ось-ось настане:

  • літаючих автомобілів, що задіюють технологію eVTOL,
  • великих коптерів, приватних космічних кораблів і
  • зворотних модулів для місій на Місяць, Марс і Венеру.

Загальна властивість всіх цих апаратів – здатність зависати на місці, злітати і сідати вертикально. Хоча вони вже з’явилися в небі в багатьох країнах, дослідники NASA вважають, що їх поведінка недостатньо вивчена і незрозуміло, як вони себе поведуть в різних життєвих ситуаціях.

Майбутній Стенд досліджень динаміки польотів NASA

На ці питання і повинна відповісти нова вертикальна труба, що отримала назву «Стенд досліджень динаміки польотів» (Flight Dynamic Research Facility). У висоту вона буде близько 40 м, в кілька разів більше, ніж всі існуючі вертикальні труби, навіть якщо поставити їх одна на іншу. Запрацювати вона повинна в 2025 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button