Технології

З’явився робот, який риє тунелі в 100 разів швидше і на 98% дешевше (відео)

Стартап Earthgrid з Bay Area заявив, що розробляє плазмового бурового робота, який може рити підземні тунелі. Його планують використовувати для перебудови енергетичних, інтернет-мереж і комунальних мереж в США.

Більшість тунелів, виритих сьогодні, зробили механічні роторно-бурильні машини. Це трудомісткий і дорогий процес, а ріжучі головки і свердла часто потребують заміни або технічного обслуговування.

Але можна бурити не торкаючись до кам’яних стін, таке обладнання може прокладати цілі тунелі без зупинки, якщо це необхідно. Новий пристрій може працювати тільки на електроенергії, тому в навколишнє середовище не потрапляє ніяких викидів. У Earthgrid стверджують, що це набагато швидше і дешевше, ніж робити все механічно.

Зараз Earthgrid працює на попередньому фінансуванні. Під час роботи розробники помістили кілька плазмових пальників з температурою 27 000 °c на великі диски перед роботом (RBR). Пальники розташовані по спіралі Фібоначчі, починаючи від центру і розширюючись до тих пір, поки не покриють весь Діаметр отвору.

Засновник Earthgrid Трой Хелмінг планує втілити концепцію з використанням 72 плазмових пальників для буріння свердловини довжиною 1 м. Кожен пальник споживає мінімум 500 кВт, тому загальна споживана потужність — 40 мегаватів.

 Зображення: EarthGrid

Earthgrid стверджує, що в високошвидкісній конфігурації пристрій може прокладати тунелі зі швидкістю до 1 км на день, що, за його словами, в 100 разів швидше, ніж у існуючих бурових установок.

Мінімальна конфігурація -$ 300 за метр тунелю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button