Всесвіт

Вчені з’ясували, як полярні сяйва на Юпітері впливають на планету

Нове дослідження проливає світло на загадку «енергетичної кризи» Юпітера, яка не давала спокою астрономам десятки років.

Міжнародна група вчених визначила механізм, який лежить в основі нагріву атмосфери Юпітера. Для цього вони використовували дані обсерваторії Кека на Гаваях і в підсумку створили глобальну, але детальну карту верхніх шарів атмосфери газового гіганта. В ході дослідження вони вперше підтвердили, що за нагрів всієї планети відповідальні потужні полярні сяйва Юпітера.

До речі, вчені давно намагалися створити глобальну теплову карту верхніх шарів атмосфери Юпітера, але доступні сигнали не давали достатньо інформації. Завдяки сучасним технологіям їм нарешті це вдалося.

Вони виявили не тільки те, що температури починаються дуже високо в межах полярного сяйва, а й те, що велику роль у цьому відіграє нагрів, що виходить від самої планети. Так, на Юпітері екваторіальний нагрів безпосередньо пов’язаний з полярним сяйвом.

Як відомо, вони з’являються, коли заряджені частинки зосереджуються в магнітному полі планети. Після того вони рухаються по спіралі уздовж силових ліній до магнітних полюсів планети, б’ючи по атомах і молекулам в атмосфері, вивільняючи світло й енергію. У той час, як на Землі такі процеси призводять до видовищних полярних сяйв, на газовому гіганті через це відбувається нагрів планети. Варто відзначити, що полярні сяйва на Юпітері – найяскравіші в Сонячній системі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button