Наука

У тиранозавра рекса в зубах були нервові датчики для розпізнавання видобутку

Автори нової роботи досліджували щелепу тиранозавра і виявили, що вона володіла складною системою нервів.

Система нервів у Тірекса була більш досконалою, ніж в інших динозаврів і була схожою на ту, що є у сучасних крокодилів і деяких птахів. Вчені відзначили, що ця система допомагала ефективно ловити й поїдати здобич.

Вчені з інституту досліджень динозаврів при університеті префектури Фукуї в Японії під час нової роботи вивчили внутрішню структуру нижньої щелепи тиранозавра.

Для аналізу і реконструкції судинно-нервового каналу вчені використовували комп’ютерну томографію. Потім вони порівняли цю модель з іншими вимерлими й нині живучими видами.

Це дослідження показує наявність судинно-нервових каналів зі складним розгалуженням в нижній щелепі тиранозавра, особливо в передній області зуба, і найімовірніше, що аналогічний складний розгалужений судинно-нервовий канал також був присутній в його верхній щелепі.

Автори дослідження припустили, що трійчаста нервова система у тиранозавра працювала на подобу чутливого датчика в морді: він міг розпізнавати розмір і інші особливості видобутку. На основі цієї інформації динозавр міг міняти стратегію полювання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button