Наука

Вчені з’ясували, чому на долонях і ступнях немає волосся

Вчені з Університету Пенсильванії, США зробили заяву, що їм вдалося з’ясувати, чому на долонях і ступнях у людей немає волосся. Інформацією поділилося видання Cell Reports.

Ученые выяснили, почему на ладонях и ступнях нет волос

За словами дослідників, їм вдалося визначити інгібітор, який виробляється в гладкій шкірі, блокуючи шляхи Wnt, що регулюють ріст волосся. Цей інгібітор є білком, який міститься у певних ембріональних і дорослих тканинах, де він грає різні ролі. Враховується і той факт, що волосяні фолікули розвиваються під час життя плода, але їх виробництво припиняється після народження.

«Ми знаємо, що сигналізація wingless/integrated має вирішальне значення для розвитку волосяних фолікулів. Блокування робить шкіру безволосою, а включення призводить до утворення більшої кількості волосся. У цьому дослідженні ми показували, що шкірний покрив на долонях і ступнях природно виробляє інгібітор, який зупиняє роботу WnT», – сказала один з авторів дослідження Сара Міллар.

Вчені протестували шкіру лап мишей, виявивши, що DKK2 був високо виражений у гризунів. Коли вони генетично видалили його, волосся почало рости і в безволосій області. Відзначається, що білок не проявляє себе у кроликів в зазначених місцях, що пояснюється експертами тим, що виробництво інгібітора в певних областях шкіри було змінено у них в ході еволюції, щоб дозволити різним представникам виду формуватися відповідно до потреб тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button