Наука

Вчені з’ясували, чому у сучасних людей круглі черепа

Вченим вдалося розгадати багатовікову загадку, що стосується того, чому у сучасних людей круглі черепи. Інформацією поділилося закордонне тематичне видання Science.

Ученые выяснили, почему у современных людей круглые черепа

Для розуміння питання відмінності кісткового каркаса голови сучасної і древньої людини вчені знайшли спосіб визначити гени, які допомагають пояснити контраст. Завдяки аналізу слідів ДНК неандертальця було виявлено два їх варіанти, які також впливають на організацію мозку, пропонуючи ключ до того, як еволюція, що діє на головний орган центральної нервової системи, могла змінити форму черепа. Також були проаналізовані томографічні знімки черепів.

Щоб дослідити основні відмінності у тканини мозку, експерти застосували цей індекс до сканування МРТ від 4468 осіб європейського походження. В результаті було виявлено два фрагменти неандертальської ДНК, які справили вплив на експресію двох генів: UBR4, що впливає на розвиток нейронів, і PHLPP1, що допомагає утворенню мієлінових оболонок, ізолюючі аксони. Як з’ясувалося, у неандертальців було знижено вплив URB4 в базальних гангліях, що впливало на мієлінізацію аксонів в мозочок, структуру в задній частині мозку.

Це може сприяти тонким відмінностям у нейрональної зв’язності і того, як мозочок регулює рухові навички і мову, але це не зробило такого важливого впливу на розміри кісткового каркаса голови. Діти народжуються з видовженими черепами, але з подвоєнням людського мозку вони набувають кулясту форму. Відповідь виявилася простою, збільшення обсягу головного органу центральної системи призвело до розбіжностей черепів, на людину досі впливають гени неандертальців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button