Земля

Вчені з’ясували, що дощі викликають виверження вулканів

Як мінімум Кілауеа почав своє виверження саме під впливом опадів.

Ученые выяснили, что дожди вызывают извержение вулканов

У популярному науковому журналі Nature була опублікована стаття, в якій йдеться про те, що вченим вдалося з’ясувати досить цікаву особливість дощів — за словами фахівців, вони здатні викликати виверження вулканів.

Принаймні, саме підвищені опади викликали виверження Кілауеа в 2018 році, вважають вчені. Також вони розповіли, що локальне випадіння опадів у великій кількості здатне помітно змінювати час і частоту вивержень в Кілауеа, а також, можливо, і на інших вулканах.

“Виверження відбувається, коли тиск в магматичній камері досить високий, щоб зламати навколишні породи, і магма перемістилася на поверхню. Це підвищення тиску викликає інфляцію землі на десятки сантиметрів. Оскільки ми не бачили якоїсь істотної інфляції за рік до виверження, ми почали думати про альтернативні пояснення. Цікаво, що, коли ми досліджуємо історію історичних вивержень в Кілауеа, ми бачимо, що магматичні вторгнення і зареєстровані виверження відбуваються майже в два рази частіше у найбільш вологі періоди року”, — розповів провідний автор дослідження Джеймі Фаркухарсон.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button