Земля

Кислотні дощі врятують Землю від глобального похолодання

Міжнародна група вчених довела, що вихід Землі з одного з найсильніших зледенінь в її історії —протерозойського — супроводжувався глобальними кислотними дощами і штормами.

9e79a070ac8999db23f4944d465369e5

Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, а коротко про нього повідомляє видання South China Morning Post.

До своїх висновків фахівці прийшли, провівши аналіз ізотопів магнію, виявлених у скельних льодовикових породах з південно-східній китайській провінції Хунань. Зразки, досліджені вченими, мають сліди сильної ерозії, яка відбувалася понад 600 мільйонів років тому.

Деградація гірських порід була викликана, на думку вчених, інтенсивним хімічним вивітрюванням, що відбувається під дією води, вуглекислого газу і кисню. За оцінками фахівців, період кислотних дощів на планеті тривав кілька сотень тисяч років і сприяв завершенню зледенінню.

За словами вчених, дослідження дозволяє пояснити, яким чином глобальне похолодання на планеті змінилося потеплінням. Відповідно до одного з найбільш екстремальних сценаріїв, приблизно 650-635 мільйонів років тому вся поверхня Землі була покрита снігом, лід відбивав сонячне світло і не давав планеті нагрітися.

У той час в атмосфері Землі було в 500 разів більше вуглекислого газу, ніж сьогодні (потім 99 відсотків переробилося в результаті хімічного вивітрювання), а на планеті мешкали лише примітивні мікроорганізми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments