Земля

Токсичні відходи ринули в океан у Бразилії

Токсична вода і бруд, що ринули після прориву дамби в Бразилії 6 листопада, подолали понад 500 кілометрів по річці Ріу-Досі і досягли вод Атлантичного океану.

69c7a0f6a9d1eb0c0571809077e9bdca
Як показали тести, в цих відходах містяться ртуть, миш’як, хром і марганець у небезпечних для людини дозах. У керівництві видобувної компанії Samarco, що володіє аварійною шахтою, наполягають, що брудна рідина безпечна.

Як зазначає BBC, екологи очікують, що ці відходи завдають колосальної шкоди навколишньому середовищу. В районі гирла Ріу-Досі мешкають рідкісні види китів і дельфінів. Крім того, у місцевих риб і черепах зараз період розмноження, і місцевим жителям доводиться виловлювати їх і відправляти в спеціально створені акваріуми для збереження.

На думку експертів, мінімум на 100 років будуть отруєні всі ланки харчового ланцюжка мешканців цілого району південної Атлантики. Однак найскладніше довелося річці Ріу-Досі: деякі зникаючі види, які мешкали там, тепер вже вимерли остаточно.

Samarco же зараз займається установкою на воді спеціальних захисних бар’єрів, за аналогією з тими, що використовуються при розливі нафти. Однак проблема полягає в тому, що бруд містить залізну руду і бетон, а тому після висихання перетвориться на тверду породу. Компанія також зміцнює свої дві греблі, так як вони можуть зруйнується.

Нагадаємо, в результаті прориву дамби загинули не менше 17 осіб, ще понад 50 отримали поранення. Багато місцевих жителів втратили свої будинки і змушені проживати в будівлі готелю, що відкрив свої двері для всіх жертв трагедії.

Компанія Samarco належить компаніям Vale SA і BHP Billiton Ltd. Вона займає друге місце в світі з виробництва залізорудних окатишів і контролює 20% світового експорту. Компанія має намір призупинити видобуток до тих пір, поки буде вистачати існуючих товарних запасів. У минулому році Samarco виробила близько 25 млн тонн залізної руди.

У BHP говорять про те, що в прориві гребель винна Samarco. В даний час концерн веде спостереження за ситуацією на третій греблі. Через лиха BHP переглядає загальний прогноз видобутку залізної руди на поточний фінансовий рік з раніше оголошених 247 млн тонн.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть