Наука

“Сміттєва” ДНК становить половину генома людини і може викликати рак

Вчені виявили, що некодуюча “сміттєва” ДНК далеко не нешкідлива і потенційно може сприяти розвитку раку.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Дослідження показало, що некодуюча ДНК може заважати реплікації і відновленню нашого генома. В результаті це призводить до накопичення мутацій.

Раніше з’ясувалося, що некодуючі або повторювані патерни ДНК — «сміттєва» ДНК — складають близько половини нашого генома і можуть порушити реплікацію генома.

Дослідники описали, що повторювані шаблони ДНК збільшуються під час реплікації та збільшують ризик виникнення помилок у геномі. Це може бути ранньою причиною раку.

Дослідники вважають, що ця робота допоможе поліпшити діагностику та моніторинг деяких видів раку, таких як рак кишечника. В такому випадку поширені помилки при копіюванні повторюваних послідовностей ДНК: вони вказують на прогресування раку.

Команда виявила, що коли відбувалася реплікація повторюваної ДНК, то механізм не завжди міг скопіювати протилежну нитку ДНК. Ця помилка може призвести до зупинки реплікації і навіть до колапсу механізму реплікації.

Пошкодження ДНК і подальша нестабільність генома сприяють утворенню і прогресуванню раку, тому дослідження посилює зв’язок між «сміттєвою» ДНК і раком.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button