Всесвіт

Вчені запропонували колонізувати супутник Церери

Фізик Пекка Янхунен з Фінського метеорологічного інституту розробив нову ідею колонізації гігантського супутника, який обертатиметься навколо Церери – карликової планети в поясі астероїдів між Юпітером і Марсом.

Багато вчених і космонавтів відзначали труднощі й небезпеки спроб колонізувати Місяць або Марс – в обох випадках довкілля надзвичайно вороже. Дуже багато в цій області просувають ідею будівництва досить великої структури, щоб розмістити де-небудь в космосі десятки тисяч людей. Але це створило б власний набір проблем. Наприклад, оплата будівництва такого грандіозного проєкту і захист жителів від сонячної радіації, а як щодо забезпечення гравітації і де буде розташовуватися конструкція?

Янхунен передбачає, що Церера була б ідеальним місцем для розміщення такої конструкції, яка зробила б її супутником. Він зазначає, що така орбіта буде досить близька до карликової планети й що космічний ліфт довжиною понад 1000 км може доставляти матеріали з поверхні на супутник для будівництва та поповнення запасів – у Церери більш ніж достатньо азоту, води і вуглекислого газу для підтримки такого підприємства.

У Янхунен також є плани щодо супутника в формі тарілки. Він буде мати довжину більше півтора кілометра і з тисячами взаємопов’язаних циліндричних структур на поверхні, щоб розмістити людей, а також надати простір для інших потреб, таких як сільське господарство і місця для відпочинку. Пара гігантських дзеркал для використання сонячної енергії по обидві сторони від супутника додасть всій структурі форму молюска. Янхунен передбачає почати з населення в 50 000 осіб. І він також вважає, що велика частина супутника може бути побудована з матеріалу з поверхні Церери. А гравітацію можна змоделювати, просто обертаючи супутник з потрібною швидкістю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button