Всесвіт

Марсіанський мінерал виявили глибоко в льодах Антарктиди

Міжнародна група дослідників знайшла докази наявності мінералу ярозита в кернах льоду, здобутих в Антарктиді. У статті в журналі Nature Communications, дослідники описують, як сталося це відкриття і яким чином він ще знаходиться на Марсі.

Ярозит дуже рідко зустрічається на Землі – він зазвичай зустрічається у відходах гірничодобувної промисловості, які зазнали впливу повітря і дощу. Дослідники не шукали його в крижаних кернах – вони були зосереджені на мінералах в глибоких крижаних кернах, які могли б допомогти краще зрозуміти цикли льодовикового періоду. Але потім вони наткнулися на жовто-коричневий мінерал. Дослідження поглинання рентгенівських променів і електронна мікроскопія показали, що це ярозит.

Дослідники припускають, що мінерал утворився в крижаних кишенях, які також містили невелику кількість пилу. Дослідники відзначили, що під льодом вони розмилися. Знахідка нагадала ще одне місце, де було знайдено ярозит, – поверхню Марса. Він був виявлений там марсоходом Opportunity ще в 2004 році, і виявилося, що його там багато. Виявлення ярозиту на Марсі викликало великий інтерес в НАСА і в усьому світі, тому що попередні дослідження показали, що для утворення ярозиту має бути присутня вода.

Відкриття ярозиту на Марсі спонукало вчених висунути теорії, що пояснюють його походження. Деякі припустили, що це могло бути залишено після випаровування солоної води. Інші припустили, що Марс міг бути покритий величезним крижаним покривом мільярди років тому. Вони також припустили, що ярозит міг утворитися в крижаних кишенях. Вони відзначили, що це було б можливо, якби крижане «покривало» повільно зростало, і на нього дув пил. У той час, коли теорія була сформульована, її було важко перевірити, тому що ще не було виявлено, що вона формується де-небудь ще, включаючи Землю.

Тепер, коли ярозит був виявлений глибоко в антарктичних льодах, остання теорія, ймовірно, стане найбільш вірною. Дослідники відзначають, що в теорії все ще є одна проблема – лід в Антарктиді містить дуже невелику кількість ярозиту – на Марсі цей мінерал знаходиться в великих плитах. Дослідники припускають, що різницю можна пояснити величезною кількістю пилу на поверхні Марса.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button