Всесвіт

“Хаббл” показав галактику, де вибухнула найпотужніша наднова (фото)

На сайті космічного телескопа “Хаббл” опублікований чудовий знімок утворення з позначенням NGC 3568.

На новому зображенні космічний телескоп «Хаббл» НАСА / ЄКА сфотографував NGC 3568, спіральну галактику з перемичкою. Вона знаходиться в 57 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Центавра. У 2014 році світло від вибуху наднової в NGC 3568 досягло Землі. Це був яскравий спалах світла, викликаний вибухом, що супроводжував загибель масивної зірки.

Вид збоку на NGC 3568, спіральну галактику з перемичкою, приблизно в 57 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Центавра. Надано: esa / Хаббл і NASA, М.Сан.

Хоча більшість астрономічних відкриттів – робота груп професійних астрономів, цю наднову виявили астрономи-аматори з проєкту BOSS-Backyard Observatory Supernova Search (служби пошуку наднових зірок) в Новій Зеландії.

Цю фотографію “Хаббл” зробив, використовуючи вдосконалену камеру Wide Field Camera 3. Галактика NGC 3568 об’єкт входить в число перерахованих в оригінальній редакції “Нового загального каталогу”. У ній спалахнула найпотужніша наднова SN 2014dw типу II, її пікова видима зоряна величина склала 15,5.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button