Всесвіт

Нова модель Всесвіту: міхур, який летить в інший вимір

Дослідники Упсальського університету розробили нову модель Всесвіту, яка може допомогти вирішити загадку темної енергії. Нова стаття, опублікована в Physical Review Letters, пропонує новаторську структурну концепцію всесвіту, що «їде» на постійно розширювальному міхурі в інший вимір.

Протягом останніх 20 років ми знали, що всесвіт розширюється все більш швидкими темпами. Вважається, що розширюватися всесвіт змушує темна енергія, яка пронизує її всюди. Розуміння природи цієї темної енергії є однією з першорядних завдань фундаментальної фізики.

Протягом 15 років в теорії струн існували моделі, які, як вважається, давали пояснення феномену темної енергії. Тим не менш, вони зазнають все більш жорсткої критики, аж до повного заперечення. Згідно з запропонованою нещодавно моделі, всесвіт рухається разом з розширювальним міхуром в інший вимір.

Весь всесвіт знаходиться на краю цього постійно розширювального міхура. Вся існуюча матерія у всесвіті знаходиться на кінцях струн, які простягаються у додатковий вимір. Дослідження також показують, що розширювальні бульбашки такого типу можуть виникати в рамках теорії струн. Причому таких бульбашок може бути декілька, пов’язаних з різними всесвітами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button