Наука

Вчені: Зайнята людина перестає відчувати запахи

Вчені довели існування неуважної аносмії, відповідна робота проводилася фахівцями Університету Сассекса. Як раніше було виявлено, люди можуть пропустити візуальні сигнали, коли вони зайняті завданням, те ж саме відбувається з запахами.

Ученые: Занятый человек перестает ощущать запахи

На відміну від візуальних стимулів, які будуть помічені після того, як людина перестане бути зайнятою, проблема з запахом полягає в тому, що вона присутня нетривалий час і часто залишається непоміченою. Доктор Форстер з Університету Сассекса сказав:

“Ми виявили, що люди з меншою ймовірністю помічають запах, якщо вони зайняті завданням. Багато хто з нас відчув це: ми працювали в кімнаті, але коли входив новий чоловік, то помічав, що в приміщенні пахне чиїмось обідом або щось схожим на то, але ті, хто вже в кімнаті, не помітили цього”. “Більше того, ми виявили, що, оскільки звикання до запахів набагато сильніше, ніж інші почуття, якщо ми звикаємо під час відволікання уваги, ми ніколи не помітимо запаху.”, — завершив експерт.

Однак у спровокованої неуважністю аносмії можуть бути негативні наслідки, наприклад, на виробництві, коли інженери просто не будуть відчувати запаху газу, а водії не зможуть відчути ознаки горіння, якщо їх увага відвернута. Друге відкриття – те, що люди ніколи не помічають запаху, якщо вони звикли до нього. Свої висновки вчені підтвердили за допомогою експериментів з добровольцями і кімнатою, де пахло кавою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button