Наука

Вчені створили супермолекулу, яка може лікувати Альцгеймера та інші хвороби

Міжнародна дослідницька група повідомляє про створення потужної супермолекули, яку зробили з ДНК і пептиду.

Scientist in laboratory environment looking at molecule model

ДНК – це важлива біомолекула, як і пептиди: пептидні структури використовуються, наприклад, для створення штучних білків і наноструктур.

“Якщо ви об’єднаєте ці два, то отримаєте дуже потужний молекулярний інструмент, який допоможе створити нове покоління нанотехнологій. Це може дозволити нам створювати більш досконалі наноструктури, наприклад, для виявлення захворювань”, – говорить Ченгуанг Лу, доцент кафедри фізики, хімії та фармації Університету Південної Данії

На думку дослідників, ця біомолекула, яку можна використовувати для створення штучного білка, який більш стабільний і надійніше, ніж натуральні білки, які вразливі до впливу тепла, ультрафіолетового випромінювання і хімічних реагентів.

У дослідницькій роботі автори описали механічні властивості нової структури, що складається з триланцюгових структур ДНК і триланцюгових пептидних структур.

Рідко буває, щоб структури ДНК і пептидів були хімічно пов’язані, хоча деякі ключові взаємодії необхідні для живих організмів. Однією з можливих причин того, що ДНК і пептиди рідко взаємодіють, є така властивість як хіральність — це властивість молекули не поєднуватися в просторі зі своїм дзеркальним відображенням.

Всі біологічні структури, від молекул до людського тіла, мають фіксовану хіральність. Наприклад, серце, розташоване в лівій частині нашого тіла. ДНК завжди справа, а пептиди завжди зліва, тому спроба об’єднати їх – дуже складне завдання.

Тому дослідницька група вирішила обдурити цю властивість і змінити хіральність пептиду зліва направо, щоб він відповідав хіральності ДНК і працював з нею, а не відштовхував її.

“Це перше дослідження, яке показує, що хіральність ДНК і пептидних структур може взаємодіяти і взаємодіяти при зміні їх спрямованості”,  – говориться в дослідженні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button