Технології

Вчені зі Стенфорда придумали, як отримувати з вуглекислого газу вуглеводневе паливо

Викиди вуглекислого газу в атмосферу за останні кілька десятків років дуже сильно підкосили екологію нашої планети. Тому проводиться все більше розробок у сфері створення засобів для зниження кількості викидів вуглекислого газу. Але цей самий газ містить у своєму складі вуглець, який в теорії можна використовувати для створення різних сполук (в тому числі і в якості палива). Чергову спробу перероблення CO2 взяли вчені Стенфордського Університету. Як вони повідомляють, їх спосіб набагато більш ефективним, ніж більшість тих, що існує.

Як передає видання Phys.org нова технологія утилізації вуглекислого газу (СО2) заснована на перетворенні його в чадний газ (СО). Вчені хочуть підвищити цінність CO2 за допомогою електролізу.

«Етилен, ацетат і етанол, по своїй суті, набагато цінніші, тому, що можуть стати сировиною для виробництва більш складних з’єднань. А перетворення СО2 у економічно доступний і вигідний процес.»

Незважаючи на те, що перетворення CO2 в CO можливо, розробка технології, яка може виробляти ці процеси в промислових масштабах, як і раніше є проблемою. Якщо не сильно вдаватися в хімічні взаємодії, то на виході при таких реакціях виходили з’єднання з домішками, від яких речовину потрібно було додатково очищати.

Група вчених з Стенфорда на чолі з Меттью Кенаном створила елементи для електролізу, які позбавлені цих недоліків. У новій установці газодифузиційні електроди разом з новою системою доставляння сировини забезпечують більш ефективне протікання реакцій, а також зниження потреби в розчині електроліту. Це дозволяє виводити вуглеводневу сировину «одним потоком», уникаючи попадання домішок.

Зараз учені вивчають можливість масштабування свого продукту для створення великих станцій з перероблювання. І якщо це їм вдасться, то, за словами авторів проекту, такі установки можна буде використовувати не тільки на Землі, але і, наприклад, на космічних колоніях для більш ефективного витрачання ресурсів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button