Технології

Google на основі генетичних досліджень створить модель людини з ідеальним здоров’ям

У надрах компанії Google народився черговий великий науковий проект. Дослідження має відповісти на єдине питання: якою повинна бути ідеально здорова людина?

Дослідницький проект Baseline Study тільки почався, а вчені Google вже встигли анонімно взяти всі необхідні для їх роботи аналізи у 175 добровольців. У планах учених розширити тестову групу до декількох тисяч чоловік.

foto_cikavosti_27.07.2014-02

Очолює програму відомий молекулярний біолог Ендрю Конрад, який колись розробив дешевий спосіб виявлення ВІЛ у крові пацієнтів. Всього ж над проектом трудяться більше 70 вчених у галузі психології, біохімії, оптики, молекулярної біології та інших наук.

Читайте також: Секрети здоров’я з різних кінців світу

Метою дослідження є обробка сотень тисяч результатів аналізів, отриманих в ході обстеження добровольців, виділення з них спеціальних біомаркерів і патернів, на основі яких буде створена певна модель здорової людини. Пізніше отриману модель зможуть використовувати лікарі по всьому світу, які, взявши всього лише один аналіз і порівнявши його з створеними в Google патернами, зможуть виявити у пацієнта практично будь-яке захворювання навіть на найбільш ранній його стадії.

Вчені заявляють, що втілення їхніх ідей в життя займе чимало часу, а на шляху їх чекає чимало труднощів:

«Це ж вам не написання будь-якого комп’ютерного додатку, так що не чекайте, що ми закінчимо свою роботу буквально через пару років. Нам дійсно доведеться обробити гігантську кількість інформації. Раніше ми робили гучні заяви, що протягом декількох років навчимося лікувати онкологічні захворювання. Більше ми таких речей не говоримо, так як зробили для себе правильні висновки. Те, що ми робимо, не є революцією. Просто ми подумали, для того щоб вилікувати людину, потрібно для початку дізнатися, чому ж вона насправді хвора», – міркує доктор Сем Гамбір, один з тих учених, що працюють над проектом. Що ж, проект виглядає вельми перспективним. Може бути, в майбутньому дійсно буде достатньо всього лише одного аналізу, для того щоб лікарі склали повний анамнез свого пацієнта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button