Всесвіт

Вчені змоделювали склад льодів Нептуна

Суміш водяного й аміачного льоду в нептуніанських умовах повинна утворювати напівгідрат амонію, з якого і складається тверда частина планети.


Надзвичайно низькі температури і дуже високий тиск на Нептуні і подібних йому планетах, схоже, означають, що помітна частка речовини, що лежить нижче видимої атмосфери, повинна перебувати в твердому стані. Товстий заморожений шар залягає між атмосферою планети і її серцевиною, температура якої, швидше за все, досить висока, що знову робить картину важкопрогнозованою.

Нептуніанський лід складається із суміші води, аміаку й метану. Точніше, так мало би бути, але ручатися за це сучасна наука не може. Ніхто поки не бачив цю картину, а створити такі умови, в першу чергу тиск у земній лабораторії при сучасному рівні розвитку техніки, очевидно, не можна.

Команда вчених з Единбурга провела комп’ютерне моделювання умов, у яких, найімовірніше, знаходиться речовина на Нептуні, і результатів перебування речовини у цих умовах. На думку вчених, математична модель — відмінний інструмент пізнання того, що не можна виміряти безпосередньо. Головним результатом моделювання є припущення, що заморожена суміш води і аміаку на Нептуні і схожих крижаних гігантів на зразок Урана, ймовірно, утворює напівгідрат амонію — з’єднання, що існує при низьких температурах і високих тисках, не зустрічається на Землі і погано вивчене.

Автори дослідження вважають, що їх результати будуть мати істотне значення для подальшого вивчення крижаних гігантів, включаючи Нептун. З деталями їх роботи можна ознайомитися в статті, опублікованій в PNAS.

Кнопка «Наверх»
Закрыть