Головна / Авто / Навіщо потрібен антифриз в автомобілі

Навіщо потрібен антифриз в автомобілі

Антифриз — це охолоджуюча рідина від виробника, яку заливають в систему охолодження двигуна автомобіля. Важливість її, звичайно, велика. Циркулюючи між системою і радіатором, вона допомагає виводити зайве тепло, щоб двигун не перегрівся і не вийшов з ладу. Крім того, вона не замерзне як вода в люті морози вночі, коли автомобіль стоїть в гаражі або на майданчику, а, отже, не розірве стінки мотора. Як видно, антифриз є ідеальною рідиною для даної функції охолодження.

Антифризом називають всі рідини, які не замерзають при низькій температурі. Для опису всіх переваг антифризу або тосола — універсальної охолоджуючої рідини необхідно дати всі основні характеристики:

— тосол не замерзає навіть при температурі — 60 градусів Цельсія.

— температура його кипіння становить + 108 градусів Цельсія.

— антифриз має певні антикорозійні і змащувальні властивості.

— антифриз є сумішшю води і етиленгліколю — спеціальної хімічної речовини.

Автомобільний антифриз ділиться на 4 типи в залежності від складу функціональних присадок: лобрід (Lobrid), карбоксилатний (ОАТ), гібридний (Hybrid) і традиційний (Traditional). Тосол — це загальновизнана торгова назва автомобільного антифризу на основі етиленгліколю, яке застосовується ще з часів СРСР. Зазвичай до назви ТОСОЛ додаються цифри, що вказують температуру замерзання антифризу: Тосол-40, Тосол-65.

Охолоджуюча рідина необхідна системі двигуна завжди, навіть під час прогріву двигуна, коли необхідно навпаки його нагріти, а не охолодити. Система охолодження двигуна влаштована так, що по ній постійно циркулює тосол завдяки спеціальному насосу — помпі. Під час прогріву двигуна антифриз циркулює по малому колу обертання, минаючи радіатор, в якому він міг би охолоджуватися. Нагріваючись від процесів згоряння паливо-повітряної суміші в циліндрах і тертя частин заведеного мотора, циркулюючий тосол допомагає рівномірно прогріти весь корпус агрегату. Як тільки двигун досягає прийнятної температури (60 градусів Цельсія) система перемикає циркуляцію охолоджуючої рідини на велике коло, в який входить і радіатор охолодження.

Рух охолоджуючої рідини відбувається всередині блоку циліндрів двигуна. Його стінки мають цілу мережу каналів, їх можна порівняти з сорочкою, яка обволікає циліндри мотора. Властивість рідини швидко нагріватися від будь-якого джерела дозволяє передати тепло від циліндрів їй і потім за допомогою помпи вивести її в радіатор для охолодження.

Радіатор автомобіля має плоску поверхню, яка виставляється попереду автомобіля для потрапляння на неї зустрічного потоку повітря. У радіатора є верхній і нижній бачок. Нагрітий антифриз надходить в верхній бачок і по тонким трубочкам стікає в нижню ємність через жалюзі, які обдуваються зустрічним повітряним потоком або потоком від підключеного великого вентилятора. До нижнього бачка стікає вже охолоджений антифриз. З нижнього бачка за допомогою насоса охолоджена рідина знову по колу направляється в сітку каналів блоку циліндрів двигуна.