Технології

Вчені змогли витягти корисні метали з попелу

При спалюванні твердих відходів утворюються мільйони тонн летючого попелу, який потрапляє на звалища. Але він часто містить велику кількість цінних металів, наприклад, цинку. Новий метод вчених з Технологічного університету Чалмерса допоможе в їх вилученні.

Під час спалювання відходів димові гази очищаються і дрібні частинки відділяються, що призводить до утворення летючого попелу. Він містить токсичні речовини, діоксини, і тому зазвичай класифікується як небезпечні відходи і вивозиться на сміттєзвалища. Але також він містить і цінні метали, такі як цинк, які при утилізації губляться.

Але новий метод Технологічного університету Чалмерса, випробуваний і детально пророблений протягом декількох років досліджень, включає обробку цих відходів кислотою для відділення цинку від летючого попелу. Потім цинк можна витягти, промити і переробити в сировину.

«У нашому пілотному дослідженні ми виявили, що 70% цинку, присутнього в летючому попелі, можна переробити. Цинк витягується не як чистий метал, а як продукт, багатий цинком, який стане в пригоді в металургійній промисловості », – пояснює Карін Карлфельдт Федье, доцент Технологічного університету Чалмерса і дослідник компанії Renova AB, що займається переробленням та утилізацією відходів.

При подальшому удосконаленні методу дослідники змогли значно знизити рівень токсичності відходів.

«Після екстракції металів ми знову спалюємо залишковий попіл, щоб розщепити діоксини. 90% цього попелу потім перетворюється в попільний залишок, який, наприклад, можна використовувати в якості будівельного матеріалу », – пояснює Карін Карлфельдт Федье.

«Технологія вилучення цинку з летючого попелу може мати кілька позитивних ефектів, таких як зниження потреби у видобутку первинної цинкової сировини, зниження рівня токсичності попелу і значне скорочення обсягів захоронення відходів», – робить висновок Свен Андерссон, ад’юнкт-професор Технологічного університету Чалмерса і менеджер з досліджень і розробкам компанії Babcock & Wilcox Vlund AB, що займається очищенням димових газів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button