Технології

До 2030 року потужність сонячних установок світу досягне 10 терават

Розподіл навантаження, установка систем зберігання енергії і підвищення ефективності передачі енергії допоможе досягти максимальних результатів до 2030 року.

К 2030 году мощность солнечных установок мира достигнет 10 тераватт

Група з 57 вчених з Німеччини, Японії і Національної лабораторії по вивченню поновлюваної енергії (NREL) США обговорила перспективи розвитку сонячної енергетики на зустрічі організації GA-SERI в Німеччині. На думку дослідників, у найближче десятиліття потужність сонячних установок по всьому світу може досягти декількох терават, але для цього необхідно розвивати технології.

У 2015 році сонячні елементи виробили 1% від загальної кількості електроенергії в світі, але при цьому склали 20% від усіх нових енергетичних установок. Міжнародний сонячний альянс (ISA) поставив за мету збільшити обсяг доданої сонячної потужності з 71 гігавата до 3 терават до 2030 року. Однак експерти GA-SERI вважають, що можна досягти показника 5-10 терават.

У своїй публікації В журналі Science вчені пропонують покращувати якість сонячних сонячних батарей і знижувати їх вартість. Також експерти вважають, що необхідно створювати більш гнучкі енергосистеми, які можуть працювати з великою кількістю сонячних модулів. Розподіл навантаження, установка систем зберігання енергії і підвищення ефективності передачі енергії допоможе досягти максимальних результатів до 2030 року. Автори публікації також рекомендують підвищувати попит на сонячну енергетику, використовуючи її для охолодження, обігріву та забезпечення роботи транспорту.

За прогнозами SolarPower Europe, до 2020 року загальна потужність сонячних установок в світі складе 500 ГВт. Ще через 10 років сонячні панелі стануть найдешевшим джерелом енергії в Європі, а до 2040 року інвестиції у сонячну енергію досягнуть $3,4 трильйона. Але експерти допускають й інші сценарії. За прогнозами аналітичної фірми IHS Markit, в 2017 році загальна потужність сонячних установок складе 79 гігават — лише на 3% більше, ніж в 2016 році. Темпи зростання сонячної енергетики сповільняться в 10 разів. А аналітики консалтингової фірми Mercom Capital Group вважають, що в 2017 році потужність сонячних установок знизиться до 70 ГВт.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button