Технології

Україна транспортуватиме воднево-газові суміші до 2027 року

Украї?на зможе транспортувати воднево-газові суміші по газотра?нспортній систе?мі не раніше 2026-2027 років.

Такий прогноз озвучив голова Експертної ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський, передає ecotown.com.ua.

«До кінця 2023 року ми плануємо отримати певні результати й напрацювати пропозиції щодо транспортування воднево-газових сумішей в якості палива, — зазначив він. – Застосування таких сумішей можливе не раніше 2026-2027 років і навіть для того, щоб це сталося, треба пройти значну частину теоретичних і експериментальних досліджень і провести велику роботу вже зараз».

За словами Леоніда Уніговського, перш за все, необхідно дбати про безпеку постачання, і про те, коли і як будуть розроблені необхідні нормативні документи.

Для вивчення питань виробництва і транспортування водневого палива в Україні сформована наукова група у складі Інституту газу Національної академії наук, Інституту електрозварювання ім. Патона Національної академії наук України, Національного університету «Львівська політехніка», Івано-франківського національного технічного університету нафти і газу, Фізико-механічного інституту імені Карпенко. В роботі також бере участь Державне підприємство “Івано-Франківськстандартметрологія”. Координацію робіт здійснює компанія “Нафтогазбудінформатика”.

Зараз наукова група вивчає можливості транспортування суміші водню і природного газу по системі розподільних газопроводів. Це вивчається на п’яти полігонах операторів газорозподільних механізмів: в Івано-Франківську, Дніпрі, Житомирі, Харкові та на Волині.

Україна названа пріоритетним партнером ЄС у реалізації Європейської водневої стратегії та постачанні новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок. Воднева стратегія становить невід’ємну частину європейської зеленої угоди, яка покликана перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Для її втілення ЄС планує скорочувати кількість вуглецевих викидів на 100 млн тонн щорічно та врешті відмовитися від викопних джерел палива.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button