Земля

Вчені знайшли під землею квадрильйони тонн алмазів

Глибоко під поверхнею Землі існують величезні поклади алмазів. Навряд чи ми коли-небудь до них доберемося, але вони можуть допомогти нам зрозуміти, як влаштована сама Земля.

Image by DWilliam from Pixabay

Щоб заглянути під землю, вчені використовують звукові хвилі. На відміну від світла звук проходить через камінь і, слухаючи його, вчені можуть чимало дізнатися про будову нашої планети.

Зазвичай ці звуки приходять від землетрусів або вулканічних вибухів і, вивчаючи сейсмічні хвилі, вчені можуть визначити, які матеріали перебувають під землею. Саме за допомогою такого методу вчені вивчали дивну аномалію, яка відбувається, коли сейсмічні хвилі проходять крізь структури під назвою кратоне коріння. Ці структури дуже давні і являють собою дуже щільні скельні утворення, схожі на спрямовані вниз гори, що залягають в сотнях кілометрів під більшістю тектонічних плит.

Через їх щільність звукові хвилі проходять через кратоне коріння набагато швидше, ніж через більшість скель. Але з якоїсь причини за останні кілька десятків років стало ясно, що хвилі рухаються з більшою швидкістю, ніж показували симуляції. Група вчених з Массачусетського технологічного інституту вирішила дослідити цю дивину і припустила, що якийсь матеріал всередині кратонних коренів прискорює поширення хвиль.

За допомогою комп’ютерних моделей вчені вивчили, як звук буде поширюватися в коренях з різних порід. І тільки одна симуляція збіглася з уже отриманими результатом. Така швидкість могла досягатися лише в тому випадку, якщо кратонне коріння складаються не тільки з каменю, але й алмазів, вміст яких має бути як мінімум на рівні 1-2%.

Кратонне коріння складає значну частину літосфери. І якщо навіть 2% цих структур складається з алмазів, це означає, що на величезній глибині поховані квадрильйонів тонн дорогоцінного каміння. Ось тільки до них близько пари сотень кілометрів, так що шахту прорити туди не вийде. Так що алмаз – не такий вже рідкісний матеріал, тільки дістати його в промислових кількостях практично неможливо.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button