Земля

Життя мисливців-збирачів сприяє процвітанню мікробіома кишечника

Дослідники вивчили, як перехід до індустріального суспільства вплинув на бактеріальне середовище кишечника.

Мікробіологи зі Стенфордського університету вивчили вплив змін, пов’язаних з індустріалізацією та урбанізацією, на розвиток мікробіому кишечників. Аналіз показав, що зміна способу життя і харчування скоротило бактеріальне розмаїття. Деякі бактерії, знайдені у мисливців-збирачів, зникли у жителів міст.

Дослідники секвенували кишкові мікробіом зі зразків фекалій представників народу хадза — корінного суспільства мисливців-збирачів, що зберігся на півночі Танзанії. Отримані дані порівняли з бактеріями в кишечниках жителів Непалу і Каліфорнії.

Аналіз показав, що в мікробіоме хадза було в середньому 730 видів кишкових мікробів. Середній каліфорнійський мікробіом кишечника містив всього 277 видів. А непальська — знаходився між ними: у людей, які вели фермерський спосіб життя, було в середньому 436 видів мікробів, а у збирачів — 317.

Дослідники виявили в мікробіомах народу хадза види бактерій, який не було в зразках з Каліфорнії. Наприклад, штопороподібну бактерію Treponema succinifaciens. Цікаво, що навіть в зразках з кишечників танзанських мисливців-збирачів вона зустрічалася не завжди. Дослідники вважають, що ця бактерія поступово вимирає в міру того, як суспільства стають більш індустріалізованим.

Навпаки, в зразках, отриманих у представників «західної» цивілізації, частіше присутні бактерії з ознаками реакції на окисне пошкодження. Мікробіологи вважають, що вони пов’язані з хронічними роздратуваннями кишечника.

Всього дослідники секвенували понад 90 тис. геномів мікробів, виявлених в кишечнику людини, включаючи бактерії, віруси, що заражають бактерії, і одноклітинні організми (археї і еукаріоти). Близько 44% з них не були описані в існуючих базах даних, а понад тисячу належить новим для науки видам бактерій або архей.

Дослідники вважають, що вивчення мікробіом представників традиційних суспільств допоможе краще зрозуміти, як корисні бактерії реагують на зміну способу життя, до яких наслідків для здоров’я це може привести і, зрозуміло, як лікувати пов’язані зі змінами захворювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button