Всесвіт

Вчені знайшли молоді зірки там, де їх бути не повинно

Наша галактика оточена безліччю старих зірок і гарячим газом, непридатним з-за своєї високої температури для утворення нових зірок. Однак, астрономи виявили скупчення відносно молодих зірок в одній зі старих частин Чумацького шляху, де вони, здавалося б, не могли зародитися.

Ученые нашли молодые звезды там, где их быть не должно
Denis Degioanni / Unsplash

На засіданні Американського астрономічного товариства, яке пройшло 7 січня 2020 року, астрономи оголосили про дивну знахідку — молодих зірок, які народилися в одному зі старих районів нашої галактики, де, як вважалося, поява нових зірок неможлива.

Скупчення молодих зірок, зазначена на знімку синім кольором і розташоване на зовнішній межі Чумацького Шляху, можливо, утворилося з газу, що перетікає з двох невеликих галактик, які влилися в нашу.

Зоряному скупченню на фото, що рухається в одному напрямку, приблизно 120 мільйонів років, а знаходиться воно на відстані близько 94 000 світлових років від Землі. Астрономи виявили скупчення, вивчивши дані з супутника Gaia Європейського космічного агентства.

Ученые нашли молодые звезды там, где их быть не должноАдріан Прайс-Уїлан

«Кластер не міг сформуватися десь ще, тому, ймовірно, він зародився поруч з тим місцем, де ми його бачимо, — говорить астрофізик з Інституту Флетайрон в Нью-Йорку Адріан Прайс-Уїлан. — Але як він утворився там, де дуже мало холодного газу, який необхідний для формування нового покоління зірок?».

За словами вченого, ключ до розгадки криється в Магелланових хмарах — двох галактик-супутників Чумацького шляху. Скупчення зірок, здається, прискорюється потоком газу, що перетікає з Магелланових хмар під впливом гравітації нашої галактики. Можливо, молоді зірки утворилися саме з нього.

Якщо скупчення зірок і потік газу пов’язані, то ми спостерігаємо раніше невідомі умови утворення зірок, міркує Девід Нідевер з Університету штату Монтана в Бозмані. Зірки, що знаходяться перед потоком газу, здається, уповільнюють його. Беручи до уваги вік зоряного скупчення і те, що воно розкинулося перед потоком газу на 17 000 світлових років, Нідевер зробив припущення, що газ в цьому районі галактики може бути в 10 разів щільніше, ніж вважалося раніше.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть