Всесвіт

На Марсі знайшли сліди мікробів

Американські вчені заявили про велику ймовірність того, що на поверхні Марса виявлено сліди древніх мікробів.

2ccc9570ac52f48674d6d09a4ecbe55f
У 2008 році марсохід Spirit натрапив на незвичайні горбки в кратері Гусєв. Зовні вони нагадують цвітну капусту, але складаються з опаловидного кремнезему.

Раніше вчені вважали, що горбки було «вирізано» з кам’яної породи геотермальними процесами, пов’язаними з кислотністю, — ще в той час, коли в районі кратера Гусєв било гаряче джерело. Однак в 2011 році планетолог Стівен Рафф (Steven Ruff) і геобіолог Джек Фармер (Jack Farmer) з’ясували, що поверхня відрізняється лужність або нейтральною кислотністю.

Читайте також: 

Через кілька років після спростування гіпотези про гаряче джерело Рафф і Фармер натрапили на схожі об’єкти в чилійській пустелі Атакама (яка вважається найближчим аналогом марсіанського середовища на Землі). «Гранули» були виявлені на полі гейзера Ель Татіо, а також неподалік від гарячих джерел Йєллоустон і в районі вулканів Таупо в Новій Зеландії.

На думку вчених, горбки в пустелі Атакама — це сліди діяльності древніх бактерій. Зараз вони шукають в ґрунті конкретні хімічні сліди органічного життя (біосигнатури). Якщо ці пошуки закінчаться успіхом, кратер Гусєв стане головним місцем пошуку життя на Марсі. Однак довести біогенне походження гранул Атаками буде дуже складно, і займе цей процес як мінімум кілька років, попереджають дослідники.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button