Земля

Вчені знайшли останки тіла, яке “застрягло між світами живих і мертвих”

У болоті в Данії археологи знайшли кістки можливої жертви стародавнього людського жертвопринесення.

Датські археологи виявили в місцевому болоті стародавні скелетні останки. Вони знаходилися поруч із залишками кременевої сокири і кістками тварин. Аналіз показав, що цю болотну людину ритуально принесли в жертву понад 5000 років тому.

Болотні люди, або «болотні тіла», також відомі як тіла з трясовини — повністю або частково збережені людські останки, які знаходять в торф’яних болотах на півночі Європи протягом останніх 200 років переважно в Данії, Німеччині, Нідерландах, Великобританії, Ірландії та Швеції.

Поки мало що відомо про передбачувану жертву, включаючи стать і вік людини на момент смерті. Але дослідники вважають, що тіло навмисно помістили в болото в епоху неоліту або нового кам’яного віку. Ще один доказ – стан кременевого наконечника сокири, який знайшли поруч з тілом. Його не відшліфували після виготовлення і, можливо, ніколи не використовували. Це доводить, що знаряддя — частина навмисного підношення.

Десятки так званих болотних тіл були знайдені по всій північно-західній Європі, особливо в Данії, Німеччині, Нідерландах і Великобританії, де людські жертвоприношення в болотах, мабуть, зберігалися протягом декількох тисяч років.

Одне з найвідоміших і добре збережених болотних тіл — людина Толлунд, яку знайшли на півострові Ютландія в Данії в 1950 році. Вважається, що його принесли в жертву приблизно в 400 році до нашої ери. “Якщо покласти тіло в болото, воно не розкладеться і залишиться між світами живих і мертвих», — пояснює почесний професор історії, археології та релігії Кардіффського університету у Великобританії і автор книги «Знайдені болотні тіла: розгадка стародавньої таємниці Європи» в інтерв’ю NBC News.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button