Земля

Вулкан Йеллоустоун готується до виверження? (відео)

В Йеллоустоуні фіксуються високі концентрації СО2 що може говорити про швидке виверження супервулкана. Супутникові знімки показують, що в районі вулкана виділяється велика кількість двоокису вуглецю. Високі рівні СО2 в районі вулканів зазвичай є провісниками швидкого виверження, будучи ознакою наростання тиску глибоко під поверхнею землі.

65368db29ca4c5debf737db0c207c0d4
Крім того, спостерігається спалах сейсмічної активності в штаті Вайомінг і в районі кальдери супервулкана. Йеллоустоун останній раз вивергався 70000 років тому, але недавній спалах сейсмічної активності по всьому світу, міг прискорити процеси в надрах його кальдери.

Якщо вулкан почне вивергатися, це може призвести до глобальної катастрофи, особливо в США, де дві третини території країни стане непридатною для життя. Хмари попелу буквально закриють Сонце, аграрна промисловість США буде зруйнована, а велика частина країни буде покрита 10 сантиметровим шаром попелу, що зробить неможливим вирощування зернових та інших сільськогосподарських культур.

Крім того, густа хмара попелу буде сприяти швидкій зміні клімату і велика частина планети стане прохолоднішою, в результаті нестачі сонячних променів, які проникають на землю крізь щільну завісу попельних хмар.

Концентрація СО2 настільки висока, що газ вже проникає на поверхню. У річках гине риба і наприклад річку Йеллоустоун закрили для відвідувань у зв’язку з масовою загибеллю риби. Місцеві жителі відзначають зміну кольору води, яка стала темно-зеленою і погано пахне. Крім того в деяких місцях видно бульбашки газу, що піднімаються на поверхню води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments